Rezerwacja terminu


tarotstudio@o2.pl
+48 503 456 009
Trójmiasto

Q & A czyli pytania i odpowiedzi

Czym jest Tarot?

Tarot to system wróżenia zwany kartomancją. Na najbardziej podstawowym poziomie karty Tarota to obrazy wydrukowane na kartonie. Talia Tarota składa się z 78 kart podzielonych na dwie główne grupy: 22 karty Wielkich Arkanów oraz 56 Małych Arkanów. Następnie dokonuje się dalszego podziału na cztery kolory: buławy, kielichy, miecze, denary. W każdym kolorze można znaleźć dalszą strukturę, zaczynając od asa po 10, a następnie cztery karty dworskie, które przedstawiają hierarchię w następującej kolejności: Paź, Rycerz, Królowa, Król. Tarot to system wróżbiarstwa, gra karciana i dzieło sztuki.

Jak pomaga Tarot?

Tarot ukazuje przejrzystość Twojej aktualnej sytuacji, te elementy, których w danej chwili nie możesz zobaczyć (podświadomość). Kiedy mamy kompletny obraz swojego położenia, możemy dokładnie ocenić, co dzieje się w naszym życiu, a co ważniejsze, możemy podjąć świadome decyzje umożliwiające krok naprzód. Odczyt kart polega między innymi na pokazaniu Twoich motywów i intencji. Tarot ujawnia, co wpływa na Twoje życie. Może pokazać kto, co, gdzie i kiedy, ale także dlaczego. Nie wiesz, co dalej? Szukasz inspiracji? Potrzebujesz rozjaśnienia sytuacji? Tak może pomóc Tarot. Zajmuje się szerokim zakresem zagadnień, od pytań o sens życia po małe, codzienne sprawy, takie jak formułowanie e-maili, zakupy itp. Tarota można używać do pobudzenia kreatywności, uzyskania dostępu do swojej intuicji, przetwarzania przeszłych doświadczeń, określania celów, zadawania pytań.

Nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w seansie Tarota i jestem lekko zdenerwowany. Czego mogę się spodziewać?

Spokojnie, nie ma absolutnie żadnych warunków wstępnych, które są wymagane, aby uczestniczyć w seansie Tarota. Nie jest też potrzebne żadne specjalne zaplecze duchowe, sposób myślenia czy system wierzeń, choć idea Tarota faktycznie jest związana z pewnym bagażem - wróżbitami, przepowiedniami itp. W rzeczywistości może się okazać, że jesteś lepiej przygotowany do przyjęcia wszystkiego, co Tarot ma do zaoferowania, bez z góry przyjętego założenia, czym on jest. Nie martw się, rozluźnij się, miej otwarty umysł. Czytanie kart Tarota to rozmowa, współpraca i odkrywanie tego, co najbardziej Cię interesuje.

Czym jest intuicja?

Intuicja to przebłyski połączenia i wiedzy, które pojawiają się zazwyczaj nagle i nieoczekiwanie poza normalnym, logicznym przetwarzaniem związanym z naszymi świadomymi myślami. Niekiedy nazywana jest także przeczuciem - pierwszym wrażeniem, które okazuje się trafne. Intuicja wypływa z głębokiego źródła doświadczeń i informacji, które nosimy ze sobą. Innymi słowy, intuicja wypływa z podświadomości. Seans Tarota włącza Twoje własne skojarzenia i intuicję. W ten sposób budując odczyt, który szczegółowo ukaże Twoją sytuację.

Czy Tarot przepowie moją przyszłość?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że przyszłość, którą możemy z całą pewnością przewidzieć, jest naprawdę nudną przyszłością! Nasze życie jest ciekawe, kiedy czujemy podekscytowanie i oczekiwanie - te emocje są przyprawą życia. Poza tym każdy z nas posiada wolną wolę i może kreować swój los. Karty Tarota pomagają przede wszystkim w prognozowaniu, ukazują różne aspekty danego problemu, określają dostępne opcje, badają motywację i zahamowania. Ostateczne decyzje powinny być zgodne z Twoimi celami i przekonaniami.

kliknij tu: