Zodiak: Strzelec

Strzelec to przeciwieństwo Bliźniąt, patronuje mu planeta Jowisz, a okres, w którym panuje poprzedza przesilenie zimowe. W kartach Tarota zwykle utożsamiany jest z arkanem X Koło fortuny, symbolizującym trafianie do celu, któremu przyświeca łut szczęścia oraz XIV Umiarkowanie. Anioł ilustrujący Umiarkowanie integruje symbole wszystkich czterech żywiołów, samemu będąc bezcielesną, półboską istotą przekonując nas, że granice na płaszczyźnie fizycznej, duchowej, emocjonalnej i intelektualnej wyznaczamy sobie sami; w symbolice łucznik najczęściej jest przedstawiany pod postacią centaura.
Strzelec w wariancie korzystnym emanuje energią, która sprawia, że ludzie chcą przebywać w jego towarzystwie. Chętnie wykorzystuje ją, aby pomagać innym i sprawiać, by czuli się jak w niebie. Lubi udzielać pomocy i rad, przez co ludzie kochają go i poważają. Strzelce są mądre, uduchowione, zwiedziły świat i zawsze mają dobry nastrój. To wieczni optymiści, którzy nigdy nie wątpią w swoją wizję, nie zniechęcają się i do wszystkiego podchodzą z entuzjazmem. Działają według zasady „wszystko albo nic”. Interesujący, inteligentny i błyskotliwy Strzelec ma bystry umysł, jest żądny wiedzy i pragnie głębiej poznać każdą intrygującą osobę oraz każdy ciekawy temat. Posiada otwarty i prężny umysł, zwłaszcza na tematy duchowości oraz astrologii. Stale szuka okazji do poszerzania swoich horyzontów. Zazwyczaj osoby spod tego znaku mają doskonałe poczucie humoru i ostry dowcip; cięty język i celne żarty – to ich znaki szczególne. Ze Strzelcem nie można się nudzić, uwielbia przygody, spontaniczność, zagraniczne podróże i inne kultury. Ważne są dla niego autentyczne doznania, które pozostawiają otwartymi umysł i serce oraz czegoś uczą.

Recepta dla Strzelca
1. Przemyśl swoje intencje, zanim znów zaczniesz prawić kazanie. Opuść łuk i rozważnie obierz cel.
2. Staraj się nikogo nie pouczać i nie być przemądrzały. Nie każdy wie tyle, ile ty, więc okazuj cierpliwość. Dziel się tym, co wiesz z miłością i życzliwością.
3. Podejmuj ryzyko, ale unikaj hazardu. Słyniesz z tego, że masz wyjątkowe szczęście, ale czasem przesadzasz. Bądź przygotowany również na przegraną.
4. Spędzaj dużo czasu na zewnątrz, na łonie natury. Weź książkę i idź poczytać do parku. Pospaceruj w lesie albo udaj się na rowerową przejażdżkę po okolicy. Tak połączysz przyjemne z pożytecznym.