Zodiak: Skorpion

Skorpion w wariancie korzystnym jest empatyczny i wyrozumiały. Ma bardzo wyczuloną intuicję i potrafi przejrzeć drugą osobę na wylot. Jeśli wykorzystuje ją w słusznej sprawie, przeradza się ona w supermoc: empatię. Jego naturalne ciepło w połączeniu z umiejętnością współodczuwania oznacza, że jest on do granic życzliwy, hojnie obdarza innych uczuciami, cechuje go wrażliwość na potrzeby otoczenia. Nigdy nie żywi do nikogo urazy, kiedy zrozumie motywację drugiej osoby. Wówczas potrafi wiele wybaczyć.
Skorpion potrafi być absolutnie fantastyczny i uzależniający. Nikt nie zapomina nawet przelotnego spotkania z nim: napięcie, aura tajemniczości, urok... Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku emanują seksapilem i charyzmą, są czarujące, szczere i lubią dominować. Skorpion czuje się pewnie mając władzę i wcale nie musi krzyczeć, by pokazać jej moc. Przejawiając cechy korzystne ma najczystsze intencje i nie powinien się bać swoich hipnotycznych mocy. Nie ma dla niego wówczas rzeczy niemożliwych i gdy już sobie coś postanowi, zawsze osiąga swój cel. Ten znak zodiaku uwielbia wykorzystywać swoje zdolności, by inspirować innych i wzmagać w nich poczucie mocy. W obliczu niebezpieczeństwa jest odważny i szlachetny. Zdaje sobie sprawę, że moc i władza nie są nieskończone i że jednym z najlepszych sposobów na ich wykorzystanie jet przekazanie ich dalej, by ktoś inny odkrył swój potencjał. Skorpiona w wariancie korzystnym otaczają przyjaciele, zwolennicy i sprzymierzeńcy. Cieszy się on szacunkiem i powodzeniem.

Recepta dla Skorpiona:
1. Nie zadręczaj się: stosuj rytuały, które pomogą Ci wrzucić na luz. Możesz na przykład codziennie powtarzać mantry mnichów buddyjskich, co pozytywnie wpłynie na Twoją energię.
2. Oczyść swoją energię: użyj pęczków białej szałwii, olejków eterycznych, drewienka palo santo; zażywaj regularnych kąpieli z odpowiednimi solami. Możesz też użyć ich jako peelingu pod prysznicem wyobrażając sobie, że za jej pomocą zmywasz z siebie energie innych osób.
3. Zaakceptuj swoją moc: rozpoznaj swoją wewnętrzną siłę i staraj się nie ulegać obsesyjnemu myśleniu. Pracuj nad pewnością siebie, a jeśli inni zajdą Ci za skórę, spróbuj im odpuścić.
4. Wybaczaj sobie i innym: chowając urazę tkwisz w ciemności. Bądź dla siebie lepszy i jesli możesz postaraj się wybaczyć tym, którzy Cię zranili. Stań w świetle i pozwól mu przynieść Ci ukojenie.