Numerologia czyli wibracja liczb

Numerologia, kierunek wiedzy ezoterycznej, z historią sięgającą kilku tysięcy lat wstecz, powstała po to, by pomóc nam lepiej żyć. Odkrywając tkwiące w liczbach ukryte znaczenie, łatwiej jest poznawać świat i innych ludzi, przewidywać to, co może nas spotkać a także rozwiązywać bieżące problemy. Na podstawie liczb możemy dokładnie poznać naszą osobowość i możliwości, zrozumieć, czym powinniśmy się zajmować w życiu, by odnaleźć swoje szczęście.

Liczby mają własny język i są uważane za potężne symbole energii wszechświata, odkąd starożytni Babilończycy, Chińczycy, Grecy i Egipcjanie rozwinęli niepowtarzalne systemy z ich zastosowaniem do odczytywania przyszłości. Ojcem dzisiejszej zachodniej numerologii jest grecki filozof i matematyk Pitagoras. Według niego wibracja liczb odzwierciedla harmonię kosmosu. Starożytny grecki koncept muzyki sfer wyjaśniał, na czym polega harmonia ciał niebieskich. Ich muzyka o zgodnych wibracjach sprawiała, że wszechświat istniał, a ona splatała się razem z naszym istnieniem. Wszystko we wszechświecie można było zredukować do jednocyfrowej liczby, która odzwierciedlała prawdziwą siłę wibracji lub muzykę tej liczby. Większość ludzi kojarzy Pitagorasa z lekcji geometrii. Urodził się w 590 roku p.n.e., a zapiski na temat jego życia są bardzo skąpe. Gdy miał pięćdziesiąt lat, prowadził szkołę dla wybranych we Włoszech. Ezoteryczny krąg jego uczniów studiował matematykę, muzykę i astronomię, wszystko pod ściśle przestrzeganym rygorem dochowania tajemnicy i nieujawniania żadnej z jego nauk.

Liczbami możemy posługiwać się w celu określenia osobowości, zdolności, drogi rozwoju i predyspozycji swoich lub innych ludzi. Dzięki numerologii możemy dowiedzieć się, czy nasz partner lub przyjaciel pozostają w harmonii z naszą wibracją, nad czym w danej relacji możemy popracować, na co zwrócić szczególną uwagę. Liczy pozwalają na odkrycie celu swojego życia, swojej przyszłości i charakteru.