Moc & Siła w Tobie

Każdy z nas posiada w sobie potężną Moc Władcy oraz umiejętność zdobywania tego, co się mu należy. Przejęcie władzy nad własnym życiem wcale nie musi wiązać się z prywatnym czy też zawodowym przewrotem. Możesz to zrobić po cichu, poskromić bez walki konkurencję według zasady filozofii Wschodu – Tao.

Kluczowa zasada taoistyczna brzmi: Nie daj się wyprowadzić z równowagi. Pamiętaj, że złość i inne negatywne emocje nie są Tobą. To nie one Tobą zarządzają, lecz Ty nimi. Jeśli nie umiesz kontrolować siebie, jak chcesz kontrolować swoje otoczenie? Zanim zareagujesz krzykiem lub trzaśniesz drzwiami weź trzy głębokie oddechy. Z każdym wydechem wyobrażaj sobie, jak złość opuszcza Twoje ciało; uchodzi z Ciebie, jak powietrze z balonika.

Najgorszą sentencją, w którą można uwierzyć kiedy jesteśmy w kryzysie jest przekonanie, że to my staliśmy się ofiarą sytuacji. To całkowicie zrozumiałe, że czujesz się pokrzywdzony, kiedy ktoś robi Ci na złość. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli nie masz wpływu na zdarzenia czy osoby w Twoim otoczeniu zawsze masz wpływ na swoje uczucia. Nie zatracaj się w myślach typu: jak oni mogli, dlaczego ja; szukaj rozwiązania problemu.

Każda burzę z piorunami mądrze jest przeczekać, dlatego działaj jak najmniej. Do walki z przeciwnikiem wkrocz, kiedy on straci siły – to niesłychanie skuteczna zasada pokojowego rozwiązywania konfliktów. Nie marnuj swojej energii, a we właściwym czasie zyskasz to, co jest Ci należne.

Swoją energię władcy możesz również pobudzić kryształami o barwie złotej i pomarańczowej. Tygrysie Oko pozwoli Ci zrównoważyć energię i odkryć właściwe sobie powołanie oraz Moc, aby za nim podążać.

Zaczerpnij także Siłę z rytuału na wzmocnienie pewności siebie. Potrzebne będą: lustro, świeca w kolorze niebieskim oraz szczypta ziół (lawenda, mięta...). Świecę ustaw przed lustrem; zapal ją. Weź zioła w palce i poczuj ich strukturę, powąchaj, potrzyj o dłonie. Zamknij oczy. Wyobraź sobie zieloną kulę energii, której światło miesza się ze światłem świecy. Wdychaj i wydychaj powietrze 10 razy. Następnie weź szczyptę ziół i posyp nimi lustro wypowiadając słowa zaklęcia:

Miłość we mnie, miłość do mnie

Oddaję niepokój i ból

Sięgam gwiazd spokojnie

Moc i Siła, a ja król!

Powtarzaj rytuał Wewnętrznej Mocy tak często, jak odczujesz taką potrzebę. Z czasem zmieni się Twoje nastawienie, a w sytuacjach kryzysowych poczujesz się opanowany. Łatwiej będzie Ci podejmować decyzje, gdyż wyrobisz w sobie świadomy nawyk równowagi. Niech Moc będzie z Tobą!