Amulety & Talizmany

Talizmany mają działanie magiczne, mogą mieć jakikolwiek kształt i wielkość. Zaś amulety są zwykle drobne, dawniej były to pestki i nasiona, muszle, kamienie i małe kości. Gdy zaczęto wierzyć w bóstwa, amuletami były też wizerunki bogów, zwierzęta oraz symbole takie jak oko Horusa (gwarantuje odrodzenie, wyzdrowienie), ręka Fatimy (chroni przed obmową), amulet Atlantów (chroni przed nieszczęściami), wisior Księżycowy (łagodzi emocje). Talizman chroni Cię non stop; przyciąga dobrobyt, szczęście, miłość, korzystne zbiegi okoliczności, dobrych ludzi oraz zwierzęta. Amulet jest niewidzialną tarczą, która zyskuje swą moc podczas jego zakładania. Chroni odbijając złą energię i złe spojrzenia. Talizman dba ciągle, bo jest uruchomiony i działa jak serce w człowieku – nawet wtedy, gdy śpimy, a amulet działa w chwili zagrożenia. Może się nigdy nie uruchomić, bo wszystko będzie w porządku i bezpiecznie. Amulet nie będzie przeszkadzał talizmanowi, ale talizman amuletowi może, bowiem jest przeznaczony do innych celów.

Warto pamiętać, że obwieszanie się zbyt wieloma magicznymi przedmiotami nie jest rozsądne, szczególnie jeśli pochodzą z różnych kultur, chronią przed innymi problemami albo są podarunkiem od różnych osób. Tworzy się wówczas chaos energetyczny, zamęt amuletowo-talizmanowy, który bardziej szkodzi niż pomaga. To właśnie przez niego możemy być rozchwiani emocjonalnie, popaść w przesadną radość, zgadzać się na wszystko albo wpadać w przepaść ciemności. Generuje to problemy z psychiką. Zakładając talizmany i amulety przestrzegaj tych ważnych zasad, wybieraj je rozważnie, a wtedy Los zacznie się do Ciebie uśmiechać. Ba! Zacznie kłaniać się na Twój widok!:-)

Każdy talizman lub amulet zanim zacznie Cię chronić potrzebuje Twojej opieki. Wszystkiemu, co było używane, znalezione i odziedziczone przywróć dziewiczość. Możesz okadzić to białą szałwią lub lawendą. Ziele połóż na spodku i podpal. Talizman lub amulet możesz także zakopać na kilka dni w ziemi (np. w doniczce z ulubionym kwiatem), a wtedy stanie się Twój.